Mentorke i fasilitatorke programa AWE Akademija za 2022. su mr Valentina Radulović i mr Jasna Pejović.
Valentina i Jasna su suvlasnice kompanije DigitalBee doo i osnivači startup-a Flourish.
Imaju decenijsko iskustvo rada u internacionalnim korporacijama na liderskim i menadžerskim pozicijama.
Slađana Ivančević, po struci medicinski tehničar ali se od 2016. bavim dizajniranjem i izradom nakita od polimerne gline.
U mojoj maloj radionici koja se zove Slađa glina studio, svakodnevno nastaju razne kreacije koje nose žene ne samo u Crnoj Gori već i mnogo šire.
Ako se pitate kako je nastao preokret u profesiji reći ću vam da to nije bilo planirano. Hobi koji je prvenstveno trebao da zadovolji moje želje i da bude moj kreativni bijeg od svakodnevne rutine, prerastao je u ozbiljan posao.
Prošla sam razne edukacije i radionice, strane i domaće, na kojima sam učila kreativne procese, marketing i vođenje malog biznisa. Jedna od meni najdražih je AWE akademija zato što je bila na našem prostoru i sa našim ženama. Veliki podstrek je bilo to što sam gledala kako upravo Jasna i Valentina rade na svom biznisu i šire svijest o tome da i kod nas možeš biti uspješna u poslu koji voliš.
Upravo zbog toga sopstvenim primjerom želim da pokažem da strah od godina i okruženja ne treba da bude prepreka da razvijamo svoj potencijal i ostvarujemo ciljeve a i snove.
Veronika Jovanović je diplomirana pravnica I fotografkinja, vlasnica Eklektik studija u Podgorici.
Fotografijom se bavi preko 10 godina, bila je učesnica na nekoliko zajedničkih izložbi a u skorije vrijeme bi voljela I da ima svoju prvu samostalnu.
Privatno voli crno bijele fotografije i jako uživa u njima, dok njene profesionalne fotografije pršte od boja i živosti.
Smatra da biznis ne može da raste ako ne rasteš i ti, tako da se redovno edukuje iz oblasti fotografije, preduzetništva i ličnog razvoja. Štreber u duši, u slobodno vrijeme voli da uživa sa svojom porodicom, gleda filmove i čita knjige.
Eklektik studio je fotografski studio specijalizovan za profesionalno fotografisanje proizvoda i brendova, tako što kroz kreativnu vizuelnu prezentaciju doprinosi da se proizvod na najbolji mogući način istakne i time pospješi prodaja.
Eklektik studio stvara kreativne, razigrane i fotografije “na malo drugačiji način”, jer kako inače da se izdvojite i budete primijećeni?
Od boja i oblika do kreativnog osvjetljenja proizvoda, Eklektik studio se uvijek trudi da nadje način da pomjeri granice fotografisanja proizvoda a i da promoviše fotografiju i fotografsku umjetnost.
Pavle Vujošević je tehnički direktor i jedan od suosnivača kompanije Codeus.
Osnovne studije završio je na Elektro-tehničkom fakultetu u Podgorici
a magistarske na Karlsruhe Institute of Technology u Njemačkoji i
Universitat Politecnica de Catalunya u Španiji.
Radnu karijeru je započeo u Crnogorskom Telekomu gdje je radio u
odjeljenju za razvoj mreža.
Od 2016. god radi kao tehnički direktor u kompaniji Codeus koja se
uspješno bavi razvojem web i mobilnih aplikacija. Razvijaju rješenja
iz oblasti eHealth-a, finansija, servisne industrije pretežno za
partnere iz inostranstva (SAD, Velika Britanija, Saudijska Arabija…)
Na lokalnom tržištu su prisutni sa rješenjima za fiskalizaciju.
Trgovinama i restoranima nude rješenja za evidenciju prometa i
kontrolu poslovanja allegrapos.me i ariapos.me. Od sredine ove godine
ova rješenja nude i na tržištu Srbije.
Nikola Pješčić je diplomirani pravnik, koji voli svijet zakona, propisa, dokumentacije, dozvola i rješenja.
Nakon skoro decenije rada u javnom sektoru, koji mu je obezbijedio vrijedna iskustva u svijetu birokratije, radio je u privatnom sektoru na poslovima rukovodioca pravnog sektora kompanije za poresko-pravni konsalting.
Tom prilikom je stekao široka znanja u oblasti radnih odnosa i poreskog prava, ali i uvidio koliko su ova znanja svima u biznisu neophodna, ali i nedostupna.
Zbog toga je posljednje 3 godine njegovo opredjeljenje da bude podrška budućim i sadašnjim preduzetnicima, koje na jednostavan i razumljiv način želi da obuči da organizuju i vode svoj biznis sa poresko-pravnog stanovišta.
Pored toga što je pravni i poreski konsultant kod više računovodstvenih agencija, angažovan je i kao konsultant UNDP-a i mentor za pravnu podršku korisnicima grantova ZZZCG za samozapošljavanje.
Ana Simonović (ProAct) je konsultantkinja za strateško planiranje i bespovratno finansiranje/ grantove u sektoru zapošljavanja, konkurentnosti i inovacija.
Interesovanje za strateško planiranje se rodilo tokom magistarskih studija na Freie Universität-u u Berlinu, nakon kojih se narednih 10 godina obučavala, sticala iskustvo i oblikovala vještine kroz rad na različitim EU programima u javnim institucijama i međunarodnim organizacijama.
Od 2018. godine je vlasnica konsultantske firme ProAct, koja pomaže početnicima u biznisu, postojećim biznisima i organizacijama da dobiju bespovratno finansiranje kroz nacionalne i EU programe. Pored toga, angažovana je na brojnim projektima UNDP-a za podršku u evaluaciji projekata/ programa i za radnu aktivaciju mladih i žena, a konsultantske usluge pruža i biznisima i organizacijama u oblasti finansiranja inovacionih projekata i projekata (samo)zapošljavanja.
Jedna je od suosnivača NVU ProAct Hub koji pruža mentoring mladima i ženama u oblasti preduzetništva, sa fokusom na strateško planiranje i pristup finansiranju, razvoj biznis ideje i modela, razvoj mekih vještina preduzetnika i digitalni marketing.
Ivanka Bogojević je Enterprise Agile Coach trenutno zaposlena u Magenta Telekomu.
Svoju karijeru je gradila u domenu digitalizacije što joj je omogućilo da razumije digitalne transformacije iz tri različite perspektive: poslovne, tehnološke i ljudske.
Vjeruje da u svakom od nas leži specifičan skup talenata i jedinstven pogled na svijet i zato je raduje da pomaže ljudima, timovima i organizacijma da pronađu i postignu svoj potencijal.
Kao jedan od alata na tom putu koristi Solution-Focused Coaching. To je moćan pristup koučingu koji se, umjesto istraživanja problema, slabosti i prepreka, fokusira na otkrivanje mogućnosti i načina za napredak, gradeći rešenja na postojećim snagama.
Živi i radi u Beču sa svojim suprugom i dvoje djece.
Ljubica Kostić Bukarica posjeduje preko 23 godine iskustva u marketingu i odnosima s javnošću.
Vlasnica je i izvršna direktorka marketinške agencije M.A.S. CODE DOO, sa sjedištem u Podgorici. Agenciju je osnovala 2008. godine, nakon trinaest godina rada u javnom i privatnom sektoru.
Poslednjih godina najviše radi integrisane kampanje od društvenog značaja, kao što su: kampanja Budi odgovoran, Siva ekonomija 0%, kampanja o zabrani diskriminacije, antikorupcijska kampanja, promocija nacionalne SOS linije za žrtve nasilja u porodici, kampanja Žene na selu-žene na djelu. Neka se čuje vaš glas.
Preko deset godina se bavi mentoringom i edukacijom u oblasti marketinga i odnosa s javnošću. Radila je kao ekspertkinja za marketing, komunikaciju, edukaciju i mentoring na velikom broju EU projekata.
Jedna je od osnivačica i predsjednica Asocijacije poslovnih žena Crne Gore, koja okuplja vlasnice biznisa i menadžerke.
Dobitnica je nagrade Cvet uspeha za regionalnu saradnju, Udruženja poslovnih žena Srbije.
Ja sam Sara Dragojević, izuzetno kreativna, svestrana ali i ambiciozna marketarka sa ukupno šest godina radnog i volonterskog staža iz oblasti marketinga i liderstva.
Osnovne studije sam završila na Fakultetu Političkih Nauka, na smjeru Novinarstvo, upravo u želji da se moj glas čuje.
Ali, to nije bilo dovoljno, željela sam da budem i liderka, pa me je to odvelo i do specijalističkih studija na Menadžmentu gdje sam uspješno odbranila rad sa najvišom ocjenom i dobila potporu u praksi.
Međutim, kako sam osoba od akcije, teorija nije mogla da me zadrži pa sam tokom studija tri godine provela volontirajuću u omladinskoj organizaciji AIESEC, gdje sam promijenila razne uloge, od timstera u marketing timu, preko liderke istog tima, pa na kraju i predsjednice cijele AIESEC organizacije u Crnoj Gori.
Ovo iskustvo ne samo da me je unaprijedilo na ličnom planu, već dalo vjetar u leđa kada pričamo o mom profesionalnom životu. Baš tokom ovog volonterskog iskustva sam organizovala veliki broj obuka, konferencija ali i prezentacija na temu marketinga, liderstva i ličnog razvoja, što mi je pomoglo da dalje pronađem sebe. Pa me je put odveo u marketinšku agenciju Alicorn gdje sam provela nešto više od dvije godine vodeći značajne klijente, baveći se content marketingom, advertisingom i pisanjem blog postova, odakle mogu da se pohvalim i uspješno napisanom priručniku za osnove programiranja u Scratch programskom jeziku, u ime kompanije Domen.
Nakon predivnog iskustva u agenciji odlučila sam da napravim pauzu i osvrnem se na svoje hobije pišući sopstveni blog "Julijina Pisma" i gostujući na raznim događajima.
Ipak, shatajući da je marketing moj poziv, svoje usavršavanje nastavljam u IT kompaniji Amplitudo, gdje sam za skoro godinu dana proširila svoje znanje na product marketing, SEO kao i copywriting na landing stranicama.