Mentorke i fasilitatorke programa AWE Akademija za 2021. su mr Valentina Radulović i mr Jasna Pejović.
Valentina i Jasna su suvlasnice kompanije DigitalBee doo i osnivači startup-a Flourish.
Imaju decenijsko iskustvo rada u internacionalnim korporacijama na liderskim i menadžerskim pozicijama.
Kompanija DigitalBee pruža konsultantske usluge vezane za digitalnu transformaciju, edukativne i mentorske usluge.
Anita Radulović je od 2012. godine osnivač i direktor profesionalne poslovne mreže koju vodi kompanija RACC doo – agencija za računovodstvo i finansijski konsalting.
Njena poslovna mreža sada je proširena na 7 kompanija koju između ostalih čine organizator obrazovanja odraslih, agencija za privremeno zapošljavanje i NVO za zašitu životne sredine.
Diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Podgorici. Posjeduje licence ovlašćenog računovođe, internog revizora i procjenitelja ekonomske struke. Članica je Upravnog odbora Instituta sertifikovanih računovođa Crne Gore. Učestvovala je na mnogobrojnim međunarodnim konferencijama, kongresima i simpozijumima. Govori engleski jezik. Udata je i majka Vasilija i Anastasije.
Pored brojnih društveno odgovornih aktivnosti, besplatne pomoći brojnim neprofitnim udruženjima, poseban akcenat je usmjerila na žene u djelu njihove edukacije, pomoći za pokretanje sopstvenog biznisa i ostvarivanje finansijske nezavisnosti.
Propagira 6-časovno radno vrijeme, slobodne vikende i družnje sa porodicama.
Dr Ivana Tomašević je direktorica Fondacije Biznis start centar u Baru. Fondacija posluje od 2009-te godine i pruža podršku preduzetnicima početnicima u osnivanju i vođenju sopstvenih biznisa.
Do sada je podržano preko 200 preduzeća kroz podršku poslovnog inkubatora, mikro-kredite pod povoljnim uslovima, konsalting i mentoring.
Za preduzetnike početnike BSC Bar organizuje treninge za sticanje poslovnih vještina i takmičenje za najbolji biznis plan kako bi se mogli kvalifikovati za neke od vrsta podrške. BSC Bar sprovodi brojne EU projekte kroz programe poput COSME, IPA Cross-Border, Adrion, USA Embassy, British Council, UNDP, Erasmus... Kroz ove projekte daje se posebno targetirana podrška ženama koje žele da započnu biznis a koje su teže zapošljiva kategorija: žive u ruralnim sredinama, dugoročno su nezaposlene, žene sa invalidititetom, mlade žene bez radnog iskustva i sl.
Ivana je stipendista Američke Ambasade kroz Ron Brown program na osnovu kojeg je završila Magistarske studije na Baruch College u New York-u.
Od 2020 imenovana je za Predsjednicu koordinacionog odbora za žensko preduzetništvo u Privrednoj komori Crne Gore. Takođe je asistent na Fakultetu za poslovnu ekonomiju i pravo iz oblasti računovodstva i upravljačkog računovodstva.
Skoro dvadeset godina Vanja se nalazi se na čelu vodeće britanske organizacije za kulturne odnose.
Britanski savjet je globalno prepoznat po svojim inovativnim programima u oblasti obrazovanja, engleskog jezika, kulture, umjetnosti i kreativnih industrija, a u poslednjih nekoliko godina i u oblasti novih tehnologija i digitalnih vjestina, uvijek donoseći ono najbolje iz savremene britanske kreativnosti.
Vanjina uloga kao lidera kancelarije je višeslojna i obuhvata poslove strateškog planiranja, razvoja programa, kreiranje mreže kontakata, jaćanje odnosa sa širokim spektrom stejkoldera kao i jačanje brenda organizacije u javnosti. Vanja je takodje vodja malog programskog tima kao i niza eksternih konsultanata sa kojim saradjuju.
Tokom dvije decenije, Vanja je imala priliku da uči kroz rad, u interakciji sa velikim brojem partnera u sektorima obrazovanja, državne uprave, kulture, medija, civilnog sektora i mladih u Crnoj Gori i Velikoj Britaniji, ali i kroz kontinuirani program profesionalnog razvoja kojem Britanski savjet pridaje veliki značaj.
Za svoj doprinos jačanju kulturnih odnosa izmedju Velike Britanije i Crne Gore, 2018. dobila je orden Kraljice Elizabete II.
Zvezdana je šefica Sektora za PR i marketing, kao i savjetnica za žensko preduzetništvo i menadžment u Uniji poslodavaca Crne Gore (UPCG).
Duže od dvije decenije, aktivno je uključena u procese ekonomskog osnaživanja žena, kroz djelovanje u čijem su fokusu razvoj, podrška, promocija i umrežavanje žena u biznisu i menadžmentu. Bila je menadžerka projekta UPCG kroz koji je formirana Asocijacija poslovnih žena CG čija je jedna od osnivačica i članica Upravnog odbora. Takođe, vodila je projekat UPCG i ILO koji je rezultirao danas već tradicionalnom dodjelom nagrada “NAJ menadžerke u Crnoj Gori”.
Nezavisno od UPCG, više od 15 godina angažovana je kao predavačica i trenerica, marketing, PR i event menadžerka, te ekspertkinja u projekima EU, ILO, GIZ, UNDP i dr. Urednica je i autorka/koautorka više publikacija, strateških dokumenata i stručnih članaka objavljenih u zemlji i inostranstvu.
Predsjednica je Tehničkog komiteta za društvenu odgovornost Instituta za standardizaciju CG, Montenegro-India Business Council (dio WICCI) i ALL Ladies League za CG, članica Inspired Women Lead Programme, te nacionalna tajnica Međunarodnog ekonomskog foruma „Perspektive“.
Dobitnica je međunarodne strukovne nagrade PRO PR Awards. Najveću podršku u radu pružaju joj suprug Saša i kćerka Anđela.
Boris Banjac- BSc. ekonomije- Ekonomski fakultet, Univerziteta Crne Gore.
Izuzetnog iskustva u upravljanju operativnim zadacima i strategijskim aspektima, organizaciji, dokumentovanju i praćenju statusa projekata usmjerenih ka ostvarenju ciljeva.
On je neko ko koodinira kompletnim procesom razvoja projekata saglasno AGILE metodologiji u kompaniji Amplitudo.
Aleksandra Gačević radi kao konsultant u oblasti digitalnog marketinga za medjunarodne organizacije i male biznise. Od 2019. godine je periodično angažovana pri kancelariji Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori na više kampanja i projekata u oblasti društvenih mreža.
Posebno je specijalizovana za razvoj malih biznisa na društvenim mrežama, gdje je mentorisala i držala obuke za više od 50 preduzetnika i preduzetnica. Menadžerka je društvenih mreža kompanijama u fitnes industriji, školama jezika & vannastavnih aktivnosti, malim zanatlijama, medicinskim ustanovama, kozmetičkim salonima...
Aleksandra radi i u oblasti informacionih tehnologija, gdje kao analitičar marketing podataka kombinuje znanja iz marketinga i IT-ja kako bi se došlo do novih uvida o korisnicima i biznisima. Dio je tima Digitalne akademije kao predavač na kursevima programiranja za djecu.